Klimatyczny nocleg na Starym Mieście w Poznaniu

Mówi się, że Poznań jest miastem doznań i nie można się z tym nie zgodzić. Piękne Stare Miasto, klimatyczne uliczki, ciekawe atrakcje, a pośród nich hotel Poznań Stare Miasto, a dokładnie Hotel Włoski.

Hotel Poznań Stare Miasto – daj się zauroczyć Hotelowi Włoskiemu

Wybierając się do stolicy Wielkopolski warto mieć na uwadze kilka atrakcji, które obowiązkowo należy odwiedzić. Większość z nich znajduje się na Starym Mieście, więc warto zarezerwować także w okolicy nocleg. Może być nim Hotel Włoski, który posiada wysokie standardy i zapewnia gościom maksymalny komfort, jakiego potrzebują czy to w czasie wypoczynku, czy wyjazdu firmowego.

Poznań – atrakcje Starego Miasta

Poznań albo się kocha, albo się za nim nie przepada. Jeśli już jednak Hotel Stare Miasto Poznań jest w zakresie Twoich poszukiwań, warto dowiedzieć się, co można robić w wolnym czasie. Warto z pewnością wybrać się do Rogalowego Muzeum Poznania, w którym młodzi pasjonaci wielkopolską gwarą przedstawiają proces tworzenia i historię rogalów świętomarcińskich. To atrakcja dla małych i dużych pasjonatów ciekawych miejsc. Nowością jest możliwość wykupienia w muzeum warsztatów ,,Widokówka z Poznania”, w czasie których uczestnicy metodą sypanych piasków wykańczają rysunek, przedstawiający wieżę ratuszową i kultowe trykające się w samo południe koziołki.

Nie można zapomnieć także o poznańskiej pyrze, a jej historię i zastosowania poznamy w Muzeum Pyry. Wizyta to połączenie warsztatów i wielu ciekawostek. Na początek obtaczamy ziemniaka w przyprawach, by na koniec odebrać go upieczonego i gotowego do zjedzenia. W trakcie oczekiwania razem z przewodnikiem idziemy przez kolejne stacje, gdzie poznajemy zastosowania ziemniaków. Nie zabrakło także czasów Powstania Wielkopolskiego, jednego z niewielu zwycięskich zrywów. Bliżej jego historię możemy poznać w Muzeum Powstania Wielkopolskiego w samym sercu Starego Miasta.

Dlaczego warto wybrać nocleg na Starym Mieście w Poznaniu?

Wybór hotelu Stare Miasto Poznań teoretycznie nie powinien nastręczać większej trudności. Warto jednak, planując wyjazd, mieć na uwadze dojazd oraz warunki panujące w miejscu noclegowym. Hotel Włoski w Poznaniu znajduje się przy ulicy Dolna Wilda 8. Posiada on darmowy parking dla gości hotelowych, bezpłatne Wi-Fi. Na miejscu do dyspozycji jest także restauracja. Pokoje mają okna z widokiem na miasto, w środku znajduje się także prywatna łazienka oraz m.in. zestaw do zaparzania kawy i herbaty. Hotel Włoski znajdujący się na Starym Mieście w Poznaniu to hotel posiadający ***. Warto wybrać to miejsce na rezerwację noclegu.

Dodatkowe informacje: Hotel Poznań stare miasto.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.