Lokalizacja wycieków wody – najważniejsze informacje

Jeśli podejrzewasz wyciek, monitorowanie wodomierza w domu da ci ostateczną odpowiedź. Miernik często znajduje się pod pokrywą włazu w pobliżu ulicy lub (w obszarach, w których temperatury nie spadają poniżej zera) z boku lub z tyłu domu, w pobliżu miejsca, w którym linia doprowadzająca wodę wchodzi do domu. Pierwszym krokiem do znalezienia wycieku wody jest upewnienie się, że masz wyciek wody w pierwszej kolejności. Podczas gdy widzisz uszkodzenia wody w domu, może to nie być z systemu hydraulicznego, ale raczej z zewnętrznej wody wchodzącej do domu. Na przykład możesz mieć przeciek dachu, pęknięcie na zewnątrz domu lub problem z drenażem.I to właśnie dlatego pierwszym krokiem jest sprawdzenie wodomierza. Wyłącz wszystkie urządzenia korzystające z wody, a następnie przejdź do wodomierza i sprawdź, czy wskaźnik w ogóle się porusza. Jeśli wskaźnik się porusza, masz gdzieś wyciek wody lub działającą toaletę. Jeśli wodomierz się nie porusza, możesz mieć wyciek wody z rur odprowadzających wodę lub środowiska zewnętrznego.

O tym warto pamiętać!

Kiedy zauważysz stojące kałuże wody na ścianie lub w jej pobliżu, przebarwienia lub krople na samej ścianie. Możesz także zwrócić uwagę na nieprzyjemne lub stęchłe zapachy lub słuchać kapiących dźwięków za samą płytą gipsowo-kartonową. Jeśli masz skok w zużyciu wody, ale nie pochodzi on z urządzenia lub urządzenia, możesz mieć wyciek wewnątrz ściany. Wycieki w podgrzewaczu ciepłej wody zwykle występują, gdy przekroczy oczekiwany zakres zużycia. Jeśli używasz tego samego podgrzewacza wody od ponad dwadzieścia lat, prawdopodobnie masz pewne pogorszenie rdzy i korozji, które mogą spowodować powolny wyciek, a nawet duży wybuch. Ważne jest, aby nadążyć za konserwacją systemu podgrzewania wody. Przed zainstalowaniem bluebota możesz usunąć rurę spustową, możesz usłyszeć syczący dźwięk lub zauważyć kałużę pod zbiornikiem. Umieszczenie bluebot bezpośrednio na głównej linii wodnej w pobliżu podgrzewacza ciepłej wody jest doskonałym miejscem dla bluebot, aby zapewnić całkowity spokój ducha w domu i wyeliminować ewentualność przecieków wody.

Podsumowanie

Twoja pralka często odpowiada za dużą ilość wody zużywanej w domu. Wycieki zwykle powstają, gdy uszczelka lub wąż doprowadzający wodę pęka. Awarie mogą się zdarzyć po dalszym użytkowaniu. Aby zidentyfikować wyciek, możesz poszukać kałuż w pobliżu, sprawdzić węże i uszczelki pod kątem oznak zużycia (pękanie lub inne ślady). Warto również pamiętać o tym, że krany, które są pozostawione, nie tworzą pełnego uszczelnienia do zamknięcia, lub uszczelnienie, które się rozpadło, może być powszechnym źródłem wyciekającej wody. W tym celu sprawdź, czy pod zlewem nie ma wody kałużnej, pleśni lub przebarwień. Chociaż możesz pomyśleć, że umieszczenie bluebota pod zlewem jest świetnym miejscem, linie wodne zlewu mają w sobie dużo powietrza i nie dostarczą dokładnych danych dla bluebota. Umieszczenie na głównej linii wodnej jest wymagane, ponieważ jest pod ciśnieniem i pozwala naszej opatentowanej technologii ultradźwiękowej działać wyjątkowo dobrze. Możesz być zaskoczony, gdy odkryjesz, że nowo zainstalowana toaleta o niskim przepływie jest winowajcą dość dużego wycieku. Toalety często mają wadliwą klapkę, wysoki poziom wody lub zalany wodą pływak, który powoduje ciągłe spływanie wody do toalety, zużywając setki galonów każdego miesiąca, jeśli pozostanie bez opieki. Jeśli żaden z nich nie wydaje się być problemem, możesz mieć uszkodzony zawór. Poza stale działającymi toaletami toaleta może również spowodować wyciek na kołnierzu i pierścieniu woskowym. Możesz sprawdzić za toaletą podczas czyszczenia i poszukać pleśni, pleśni, kałuż lub małych kroplówek jako wskaźnika, że coś zawodzi.

Dodatkowe informacje na ten temat: lokalizacja wycieków wody.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.