Jak w dzisiejszych czasach naprawia się rury?

Hydraulicy to osoby, które wciąż muszą zdobywać nowe umiejętności. Pomimo tego, że zdobyli już odpowiednią wiedzę już wiele lat temu, nie mogą zapominać o tym, że współczesna technologia ma do zaoferowania wiele nowych możliwości. Takie, które pozwolą m.in. na naprawdę rur kanalizacyjnych bez koniecznego kucia ścian. To chyba jedna z najgorszych spraw, jaka do tej pory mogła się przytrafić. Na szczęście, powstały takie technologie, które sprawiają, że bezinwazyjne uszczelnianie rur nie musi kojarzyć się ze wszechobecnym bałaganem, czy też koniecznością przeprowadzania kompleksowego remontu.

Uszczelnianie polimerem

Jedną z takich metod, która nie wymaga kucia ścian, jest uszczelnianie polimerem. Uwaga! Zanim taki polimer zostanie wprowadzony do środka, musi ona zostać m.in. dokładnie wysuszona. Dopiero wtedy, za pomocą metody natryskowej można pomyśleć o wprowadzeniu polimeru, którego celem jest uszczelnienie wszystkich ubytków, jakie w rurach znajdują się na pewno. W szczególności, jeżeli mowa jest o budynkach, jakie swoje lata już mają, np. kamienicach. Polimer to metoda, która sprawdza się przy naprawie systemów kanalizacyjnych, systemów technologicznych i wentylacyjnych. Warto jednak sprawdzić, czy hydraulik stosuje taki materiał, jaki posiada odpowiednie certyfikaty.

„Długi” rękaw do kanalizacji

Kolejna nowa technologia, dzięki której można cieszyć się uszczelnieniem bez konieczności rozwalania ścian w domu. Polega ona na wykonaniu rękawa (jak sama nazwa wskazuje) w rurach kanalizacyjnych. Może on zostać przy wykorzystaniu takich materiałów, jak filc techniczny z folią ochronną PU nasączonego żywicą epoksydową. Może brzmi to skomplikowanie, ale jest to także ciekawa metoda, która pozwala na to, aby ubytki w rurach zostały wypełnione. Wśród atutów tej właśnie metody można wymienić możliwość pokonania łuków, jakie mają po 90 stopni, czy też możliwość pracy na mokrych kanałach. Rękaw pozwala również na zmianę średnicy.

Pakerokapelusze

Propozycja, która wykorzystuje kształtki, pomocne w usuwaniu awarii. Stosuje się je na trójnikach wbudowanych na instalacjach kanalizacyjnych . Dlaczego ta metoda jest dobra? Ponieważ pozwala m.in. na szybkie usunięcie awarii. Do tego można doprowadzić do punktowego naprawienia odgałęzienia. Kształtki są może niepozorne, ale zostały tak wykonane, że bez problemu są one odporne na duże ściskanie.

Jak więc widać, jeżeli ktoś myśli o bezinwazyjnym uszczelnieniu rur, to ma do wykorzystania nowoczesne metody, jakie oferuje m.in. firma https://renowacjarur.eu.

Informacje: Bezinwazyjne uszczelnianie rur.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.