Gdy bolą plecy wybierz odpowiedniego specjalistę

Ból pleców może mieć szereg różnych przyczyn, często związany jest z nieprawidłowymi nawykami dotyczącymi naszej postawy ciała. Gdy bolą plecy wybierz odpowiedniego specjalistę, szczególnie kiedy ból się nasila albo pojawia się coraz częściej. Jest to bardzo istotne, gdyż nieprzemyślany wybór może mieć poważne konsekwencje dla naszego zdrowia.

Fizjoterapeuta czy masażysta, kogo wybrać?

Fizjoterapeuta to zawód medyczny, osoby go posiadające, wiedzę nabyły w trakcie wyższych studiów medycznych, dzięki którym nabyły szeroką wiedzę z zakresu budowy i funkcjonowania organizmu ludzkiego. Mają one odpowiednie kwalifikacje oraz prawo do wykonywania zawodu. Fizjoterapeuta poprzez dobranie odpowiednich metod i technik np. masaży leczniczych, laseroterapii, pola magnetycznego czy krioterapii, łagodzi ból oraz poprawia sprawność organizmu pacjenta. Specjalista ten dzięki posiadanej wiedzy może pomagać również osobom po ciężkich urazach, wypadkach czy z niepełnosprawnością.

Masażysta zdobywa swoje kwalifikacje w kilkuletniej szkole masażu, po zakończeniu nauki zdobywa tytuł technika masażysty. Jest to osoba, której rolą jest wykonanie zabiegów manualnych, mających na celu poprawę samopoczucia i wyglądu masowanej osoby. Najczęściej masażystów możemy spotkać w centrach SPA, klubach fitness. Działania masażysty prowadzą w głównej mierze do usprawnienia układu krążenia, poprawy kondycji skóry, a także wpływają kojąco i relaksująco.

Fizjoterapia, a fizykoterapia

Fizjoterapia jest częścią rehabilitacji i dotyczy szerszych działań medycznych. Pamiętajmy, jeśli naszym dążeniem jest odzyskanie sprawności po chorobie czy kontuzji, szukając profesjonalnego masażysty warto przeglądnąć różne strony www, jak np. masazlodz.pl – masaże i dobrać odpowiednich specjalistów.

Fizykoterapia to forma fizjoterapii i obejmuje metody oddziaływania na organizm za pomocą bodźców fizycznych jak np. elektroterapia, czyli leczenie prądem, laseroterapia, haloterapia z wykorzystaniem soli, pola elektromagnetyczne, hydro i termoterapie, magnetoterapia, ultrasonoterapia, czyli ultradźwięki, balneoterapia wykorzystująca wody mineralne, borowinę i kąpiele np. solankowe czy klimatologię i lecznictwo uzdrowiskowe.

Wybór odpowiedniego specjalisty zależy więc od efektu, jaki chcemy uzyskać. Jeśli bolą plecy i cierpimy w wyniku schorzeń układu kostnego czy obrażeń sportowych, lepszym wyborem będzie fizjoterapeuta. Natomiast, jeśli jesteśmy zmęczeni po całym dniu i potrzebujemy odprężenia oraz relaksu wybierzmy masażystę.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.