Dlaczego warto rozpocząć rehabilitację od razu po urazie?

Odnosząc kontuzję chcemy jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności. Wiadomo, że nieraz jest ciężko odzyskać pełną sprawność uszkodzonej części ciała. Dlatego należy bardzo szybko rozpocząć proces całej rehabilitacji jak tylko uzyskamy pozwolenie na ćwiczenia od prowadzącego nas lekarza. Należy też wtedy współpracować z dobrym fizjoterapeutą, który pomoże nam wzmocnić daną kończynę po przebytym urazie przy pomocy odpowiednich ćwiczeń, ale też zabiegów. W ostatnich latach nastąpił bardzo duży postęp, jeżeli chodzi o to jak leczyć poszczególne kontuzje, ale również polegają się coraz bardziej urządzenia, dzięki którym taki proces przebiega sporo szybciej i jest większa szansa na wyleczenie w pełni całego organizmu.

Jak ćwiczyć, aby powrócić do pełnej sprawności po kontuzji?

Wiadomo, że cały program rehabilitacji powinien ustalić rehabilitant, który ma nas prowadzić. Niektórzy chcą tak naprawdę jak najszybciej stanąć na nogi lub wyleczyć wszystkie powstałe kontuzje w czasie wypadku, ale należy wykonywać ćwiczenia z należytą starannością.  Nie należy z nimi przesadzać, ponieważ może dojść do przeciążenia jakiejś części ciała, co może spowodować kolejny uraz. Dlatego lepiej się trzymać zaleceń specjalistów, którzy mają duże doświadczenie w leczeniu urazu, z którym mamy do czynienia. Fizjoterapeuta może cały czas zmieniać plan ćwiczeń, gdy widzi, że pacjentowi lepiej idzie lub może dojść do jakiś korekt w rehabilitacji, gdy będzie wolniej przebiegał ten proces. Przy niektórych urazach liczy się czas w jakim rozpoczniemy wykonywać jakieś ruchy, bo trzeba pamiętać, że bardzo szybko tracimy siłę mięśni i nieraz trzeba się tak naprawdę od nowa chodzić.  W momencie, gdy ktoś potrzebuje dużej klasy specjalisty w dziedzinie rehabilitacji to warto odwiedzić stronę internetową  http://fmclodz.pl.

Jakie cechy powinien mieć dobry rehabilitant?

Przede wszystkim powinien on być osobą, która chce się cały czas uczyć i rozwijać, ponieważ z roku na rok cała medycyna się rozwija, co powoduje, że są nowe techniki, dzięki którym można szybciej wyleczyć daną kontuzję. Na pewno człowiek w tym zawodzie powinien być cierpliwy, ponieważ nie raz można współpracować z nie do końca chcącym ćwiczyć pacjentem. Zdarzają się przypadki, że potrzebują oni jakiejś motywacji. Trzeba też być osobą odpowiedzialną, ponieważ dając złe ćwiczenia pacjentowi możemy pogorszyć jego stan. Wiadomo, że rehabilitant powinien też być dość sprawny fizycznie, bo trzeba czasami pomóc osobie ćwiczącej wykonać jakieś zadanie.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.