Depresja – jak sobie z nią radzić

Depresje mogą mieć różne nasilenia. Psycholog online jest w stanie pomóc nam w trakcie chorowania na tą schorzenie. Oznaki i objawy depresji klinicznej są często najpierw zauważane jako dolegliwości fizyczne. Te dolegliwości fizyczne mogą być objawami depresji klinicznej po raz pierwszy przedstawionymi lekarzowi. Fizyczne dolegliwości osób z depresją kliniczną obejmują:

– Bóle głowy
– Ból brzucha
– Zmęczenie
– Zmiana wagi
– Problemy ze snem

Smutek jest czymś, czego wszyscy doświadczamy od czasu do czasu. Dla niektórych to uczucie jest tymczasowe i ustępuje samoistnie. Ale dla innych to uporczywe uczucie pustki, nieszczęścia i beznadziejności staje się regularną częścią ich dnia. Jeśli twój nastrój zmienił się w ciągu ostatnich kilku tygodni, a angażowanie się w rutynowe codzienne zadania staje się coraz trudniejsze, możesz mieć depresje i nie jesteś sam. Wiele osób uważa, że depresja musi być wyniszczająca i powodować poważne problemy w ich życiu, aby szukać pomocy. Nie zdają sobie sprawy, że niektóre z bardziej subtelnych objawów tego zaburzenia są często pierwszą wskazówką, że coś się dzieje. Oto kilka przykładów tego, jak depresja może cię odczuwać.

O tym warto pamiętać!

Uważa się, że depresja jest spowodowana kombinacją rzeczy, w tym genetyki, biologii, środowiska i czynników psychologicznych. Chociaż może się to zdarzyć w każdym wieku, często zaczyna się manifestować w wieku dorosłym. Występuje również częściej u kobiet niż u mężczyzn, objawiając się smutkiem, bezwartościowością i poczuciem winy. U mężczyzn może objawiać się zmęczeniem, drażliwością i gniewem. Możesz łatwo uzyskać pomoc, umawiając się na spotkanie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarzem ogólnym, który może następnie skierować Cię do specjalisty ds. Zdrowia psychicznego. Istnieje wiele dobrych zasobów, aby dowiedzieć się więcej o depresji i co z nią zrobić. Psychoterapia interpersonalna to kolejna forma terapii, która działa na rzecz zmniejszenia objawów depresyjnych poprzez poprawę jakości relacji interpersonalnych i funkcjonowania społecznego pacjenta. Ponieważ wiele osób z depresją ma izolację społeczną, ta forma terapii dotyczy konkretnych strategii, które pomagają w umiejętnościach społecznych i budowaniu relacji. Leki przeciwdepresyjne są przepisywane, gdy objawy fizyczne, takie jak niski poziom energii, zły sen, zmiany apetytu i koncentracja lub myśli samobójcze zakłócają codzienne funkcjonowanie. Cykliczne leki przeciwdepresyjne były jedną z najwcześniejszych klas leków przeciwdepresyjnych, aw niektórych przypadkach mogą łagodzić depresję, gdy inne metody leczenia zawiodły.

Dodatkowe informacje: Psycholog online.

 

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.