Depilacja laserowa

W ostatnich latach zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz kosmetologii mocno zyskały na popularności. Klienci coraz częściej oczekują rozwiązań, które będą przynosiły trwały efekt, co pozwoli na zaoszczędzenie czasu w codziennym życiu. Jednym z takich zabiegów jest depilacja laserowa – idealne rozwiązanie dla osób ceniących długotrwały efekt oraz dla tych u których inne metody depilacji nie przynosiły pożądanego efektu.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

W przypadku zabiegu laserowego usuwania włosów możemy mówić o epilacji, czyli trwałym usuwaniu owłosienia. Zabieg przeprowadza się z wykorzystaniem lasera, który emituje wiązkę światła. Wiązka ta wnika głęboko w skórę i jest pochłaniana przez barwnik występujący zarówno w naszej skórze jak i włosach – melaninę. Po przetworzeniu w energię termiczną nieodwracalnie uszkadza cebulkę włosa. Najczęściej trzeba wykonać minimum cztery zabiegi aby mówić o skuteczności. Spowodowane jest to faktem, że podczas zabiegu usuwane są włosy wyłącznie w fazie wzrostu. Zabiegi wykonuję się w odstępach miesięcznych.

Jak przygotować się do zabiegu?

Aby uzyskać najlepszy efekt należy unikać opalania przez minimum trzy tygodnie przed zabiegiem. Nie należy również stosować peelingów chemicznych oraz innych substancji, które mogą działać drażniąco na skórę. Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu depilacji laserowej jest spożycie ziół bądź leków przeciwzapalnych (np. ibuprofen, ketonal, aspiryna, pyralgina) w ciągu dwóch dni przed planowanym zabiegiem.

Jakie części ciała można depilować?

Depilacja laserowa jest zabiegiem delikatnym dla skóry. Zazwyczaj powoduje mniej podrażnień niż maszynka do golenia czy usuwanie owłosienia za pomocą wosku. Najbardziej znanym zabiegiem jest depilacja laserowa nóg, ale śmiało możemy zastosować laser również na pozostałe części ciała takie jak okolice bikini, pachy, ręce, plecy a nawet wąsik.

Efekty depilacji laserowej

Po pierwszym zabiegu możemy spodziewać się usunięcia 10-25% owłosienia z miejsca poddanego epilacji. Po serii składającej się od 2 do 4 zabiegów możemy mówić o prawie całkowitym usunięciu owłosienia. Co prawda mogą pozostać jeszcze pojedyncze włoski, ale będą one dużo słabsze i jaśniejsze od normalnych. Dla utrwalenia efektu zabieg należy powtarzać raz do roku.

Jaka jest cena zabiegu?

Cena zabiegu uzależniona jest przede wszystkim od partii ciała jaką chcemy poddać zabiegowi. Dla przykładu Kosmetologia Białystok oferuje zabieg w cenie wahającej się od 150 zł do 600 zł. Najtaniej zapłacimy za usunięcie wąsika, najdrożej może nas kosztować depilacja laserowa całych nóg. Wpływ na koszt zabiegu ma również miejsce wykonywania zabiegu oraz miejscowość w której planujemy udać się do Kosmetologa.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.