Na czym polega laserowe usuwanie włosów?

 

Jeśli myślisz nad depilacją laserową, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy ten zabieg jest dla ciebie odpowiedni. Oto krótki przegląd tego, czym jest depilacja laserowa i jak działa.

Czym jest usuwanie laserowe włosów?

Depilacja laserowa to zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę światła do usuwania niechcianych włosów. Światło jest pochłaniane przez melaninę we włosach, która niszczy mieszek włosowy.

Depilacja laserowa może być stosowana do usuwania włosów z dowolnej części ciała, w tym z twarzy, szyi, pach i okolic bikini. Może być również używana do zmniejszania liczby włosów na danym obszarze w czasie poprzez wykonywanie wielu zabiegów o coraz większej intensywności.

Depilacja laserowa to bezpieczny i skuteczny zabieg kosmetyczny, który można wykorzystać do usunięcia niechcianych włosów z praktycznie dowolnej części ciała. Jest idealny dla osób, które chcą pozbyć się zarostu lub nawet odrobiny brzoskwiniowego meszku wokół uszu.

Przygotowania do zabiegu

Pierwszym krokiem w depilacji laserowej jest określenie rodzaju skóry. Osoba wykwalifikowana w laserowym usuwaniu włosów odpowiednio dostosuje parametry zabiegu. Typy skóry od 1 do 4 dobrze reagują na depilację laserową. Skóra typu 5 nie reaguje dobrze na depilację laserową i zaleca się, aby ten typ skóry traktowany był alternatywnymi metodami np. elektrolizą.

Po pierwszym zabiegu większość pacjentów widzi poprawę w redukcji zbędnego owłosienia. Z każdym kolejnym zabiegiem laserowe usuwanie włosów zmniejsza ilość włosów wyrastających z leczonego obszaru i zapewnia gładszy koloryt skóry.

Efekty usuwania włosów za pomocą depilacji laserowej

Bezpieczeństwo i skuteczność depilacji laserowej zostały dobrze udokumentowane w licznych badaniach, a pacjenci zgłaszali niewiele skutków ubocznych. Większość pacjentów zgłasza niewielkie zaczerwienienie lub pieczenie w miejscu leczenia bezpośrednio po zabiegu, które zwykle ustępuje w ciągu 24 godzin. Oprócz redukcji niechcianych włosów depilacja laserowa może również poprawić ogólny wygląd skóry, zmniejszając blizny potrądzikowe, drobne linie i zmarszczki.

Jeśli zastanawiasz się nad depilacją laserową, wiedz, że nie jest to zabieg jednorazowy. Aby osiągnąć optymalne rezultaty, pacjenci muszą kontynuować kolejne zabiegi, aż wszystkie niechciane włosy zostaną usunięte. Liczba wymaganych zabiegów kontrolnych różni się w zależności od pacjenta i w zależności od leczonego obszaru. Większość pacjentów wymaga średnio od 5 do 10 zabiegów, ale zależy to od leczonego obszaru i ciężkości stanu skóry. Na przykład pacjenci z cięższymi schorzeniami mogą wymagać większej liczby zabiegów, podczas gdy ci z łagodniejszymi schorzeniami mogą wymagać tylko kilku.

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.