W którym banku założyć konto bankowe?

Konto osobiste daje ogrom możliwości. Ze względu na sporą ilość ofert bankowych często nie wiadomo, na którą się zdecydować. Warto zatem przejrzeć kilka ofert, zanim ostatecznie podejmiemy decyzję.

Konto bankowe – które wybrać?

Wiele zależy od własnych potrzeb i sytuacji majątkowej klienta. Wiele osób woli postawić na podstawową ofertę. Ale nawet wśród nich jest spore zróżnicowanie. Dlatego dosyć sporą pomocą staje się ranking kont osobistych, w którym znajdziemy porównanie najpopularniejszych ofert.

Jeśli nie mamy zbyt wiele oczekiwań i potrzebujemy jedynie podstawowej funkcjonalności, będziemy szukać niskich kosztów, sprawdzimy, czy istnieje możliwość darmowych wypłat w Polsce.

Kto inny może być bardziej zainteresowany pomnażaniem oszczędności. Dla takich osób dobre są konta oszczędnościowe, ale także wszelkie lokaty, które dają możliwość zwiększenia swoich oszczędności.

Za to przy częstej wymianie walut wspaniale się sprawdza kontro wielowalutowe. Wiele banków je oferuje klientom indywidualnym. Ponadto ciekawą opcją jest najlepsze konto firmowe, co przydaje się osobom, które prowadzą własną firmę i pragną uprościć sobie zarządzanie majątkiem.

Jak wybrać najlepsze kontro osobiste?

Oferty są naprawdę różnorodne. Czasami aż trudno jest wybrać najlepszą ofertę. W ogóle ciężko jest powiedzieć, które opcja jest idealna, gdyż każdy potrzebuje czego innego. Warto jednak zerknąć na kilka czynników, zanim podejmiemy ostateczną decyzję:

  • Opłata za prowadzenie konta – najlepsza opcja to w pełni darmowe konto. Czasami trzeba jednak wykonać kilka płatności, by mieć tę możliwość.
  • Opłata za kartę – wygląda to podobnie jak przy opłatach za prowadzenie konto. Może być darmowe bez warunków, a może wymagać spełnienia konkretnych warunków
  • Wypłaty z bankomatów – jest istotne to, z których bankomatów mamy darmowe wypłaty, z których są płatne, a z których są bezpłatne pod pewnymi warunkami
  • Sposób zakładania konta – obecnie w większości banków mamy możliwość samodzielnego założenia konta przez internet.
  • Możliwość korzystania z bankowości internetowej – dobrą opcją jest to, by mieć dostęp do rachunków z poziomu aplikacji.
  • Konto oszczędnościowe – dostęp do tego rachunku pozwoli nam na dodatkowe odkładanie oszczędności i pewien procent.

Podsumowanie

Widzimy dobrze, jak wiele czynników wpływa na nasz wybór. Najwięcej jednak zależy od tego, czego sami potrzebujemy i do jest najlepiej dopasowane do naszych możliwości. Warto zatem zawsze dobrze przemyśleć, zanim zdecydujemy się na konkretny rachunek w danym banku.

 

 

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.