Jak za pomocą wosku poprawić wygląd lakieru. Czy to się uda?

Każdy nowy samochód ma śliniący idealny lakier. To sprawia, że na samochód patrzy się o wiele lepiej, a on sam mocno zyskuje w naszych oczach. Rzeczywistość jest jednak taka, że z każdym rokiem lakier naszego auta tak jak on sam staje się coraz starszy. Codziennie jest narażony na czynniki zewnętrzne. Przy większości nowych samochodów nie stosuje się lakieru, który mógłby wytrzymać wiele lat nie zmieniając zbytnio swojego wyglądu. Zastosowany lepszy wpłynąłby na cenę auta. Dlatego producenci decydują się na takie co wytrzymają 5-15 lat. Kiedy się rozejrzymy na ulicach naszych miast znajdziemy starsze auta, które mają lakier ciągle w dobrym stanie. Jak możemy osiągnąć taki efekt. Jednym z działań, które przedłużają żywotność i poprawiają jego wygląd jest regularne ręczne woskowanie samochodu. Idealnie kamufluje mikro ryski, poprawia wygląd, barwę lakieru oraz chroni nasz samochód przed korozją. Powoduje wolniejsze osadzanie się brudu i kurzu na powierzchni pojazdu.

Kiedy stosować wosk do auta?

Zalecane jest stosowanie tego typu preparatów tuż po dokładnym umyciu samochodu. To właśnie wtedy widzimy wszystkie nie doskonałości lakieru. Każdą małą rysę czy jego zmatowienie. Wielu kierowców pewnie nie raz się zastanawiało czy woskowanie to może jest tylko dla specjalistów. Mówiąc, ja sam sobie nie poradzę czy uszkodzę jeszcze lakier. Producenci wosków tak dopracowali swoje produkty, że obecnie każdy z nas bez większych problemów poradzi sobie z taką czynnością. Jednak przed przystąpieniem dobrze jest zapytać kogoś kto już to robił wcześniej albo poszukać poradników jak to zrobić.

Przystępujemy do działania.

Na początku zabierzemy się za regeneracje lakieru. Na rynku mamy dostępnych kilka preparatów w formie mleczka do regeneracji lakieru. Przed użyciem należy dokładnie zapoznać się z jego zastosowaniami i sposobem użytkowania. Przed przystąpieniem do pracy lepiej się upewnić co zamierzamy użyć na nasze auto. Do rozprowadzania wosku możemy użyć wysoko gatunkowej gąbki do samochodu. Najlepiej jednak sprawdza się specjalny do tego zaprojektowany aplikator do wosku o nazwie p-ball. Jest to nic innego jak okrągły uchwyt zakończony gąbką w kształcie koła. Jest on wielokrotnego użytku. Po zakończeniu użytkowania odczepiamy gąbczastą końcówkę, myjemy i osuszamy przed kolejnym użyciem. Koszt to około 40 zł jednak później kupujemy tylko wymienne końcówki gąbki jeśli się zużyją. Nakładając mleczko musimy to robić na schłodzony lakier tak by położone mleczko nie wysychało zbyt szybko. Dla pewności lepiej to robić w cieniu. Wystarczy nanieść nie wielką ilość na dużą powierzchnię lakieru. Środek dzięki swoim właściwościom bardzo dobrze się rozprowadza. Wcieramy go delikatnie okrągłymi ruchami. Następnie wcześniej przygotowana ściereczką z wysoko gatunkowej mikrofibry przystępujemy do polerowania. Ważne aby te czynności następowały zaraz po sobie. Powinniśmy sobie na te czynności zarezerwować odpowiednią ilość czasu by dokładnie wypolerować lakier, aż znikną jakiekolwiek resztki mleczka. Nie zaleca się robienia w kilku miejscach jednocześnie lepiej powoli po kawałku. Przy pierwszym użyciu możemy spróbować jak działa nasze mleczko do lakieru w mało widocznym miejscu. To tak dla naszej pewności przed szerszym użyciem.

Czas na twardy wosk i powłokę ochroną.

Po regeneracji lakieru przystępujemy do użycia twardego wosku. To właśnie on podkreśli kolor naszego lakieru. Spowoduje efekt lustra i będziemy mogli się przejrzeć w naszym aucie. Ale co najważniejsze wytworzy długo wytrzymującą powłokę ochroną.

Jak użyć twardego wosku?

Postępujemy dokładnie tak samo jak przy mleczku do regeneracji. Rozprowadzamy wosk używając gąbki czy p-ball. Robi to tak długo, aż zacznie on wysychać i nie będzie znikał z lakieru. Wtedy znów tak samo jak przy mleczku zaczynamy polerować delikatnie ściereczką. Jeśli po wykonanych czynnościach zauważymy, że nasz lakier powoduje odbicie jak w lutrze to znaczy, że wszystko przebiegło prawidłowo. Zrobiliśmy bardzo dużo dobrego dla naszego samochodu.

Jak często stosować takie zabiegi jak regeneracja i zabezpieczanie lakieru?

Najlepiej robić to co 2-3 miesiące. Jednak kluczowe jest przygotowanie auta na zbliżające się duże zmiany w pogodzie. Mowa tu o jesieni i okresie zimowym. Przed tym okresem dobrze jest wykonać ponownie te czynności tak by w najgorszym momencie lakier był zabezpieczony. Wszystkie niezbędne akcesoria i wosk do samochodu znajdziemy w sklepie vipdystrybucja.pl.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.