Montaż siatki na balkonie

Ochrona tarasów jest bardzo ważnym aspektem, ponieważ pozwala uniknąć nieprzyjemnych wypadków, które mogą dotknąć zarówno dzieci, jak i zwierzęta domowe. Idealnym rozwiązaniem zapewniającym bezpieczeństwo na balkonie jest zamontowanie osłony z siatki. Istnieje wiele różnych rozwiązań do zabezpieczania balkonów w domu, które mogą spełniać wiele różnych wymagań. W kolejnych krokach pokażemy szczegółowo, jak zamontować siatkę zabezpieczającą na balkonie: w szczególności przyjrzymy się dwóm dość prostym metodom wykonania tej pracy, pamiętając jednak, że wymagane jest minimalne doświadczenie i spora dawka zdolności manualnych. Takie zdolności posiadają profesjonaliści, którzy są upoważnieni do wykonywania prac wysokościowych w Warszawie.

Montaż siatki na balkonie w Warszawie

Pierwszym możliwym rozwiązaniem jest zastosowanie dość niedrogiej techniki, którą można łatwo dostosować do każdego rodzaju tarasu. Obejmuje to instalację siatki i specjalnych paneli z poliwęglanu. Najpierw należy zmierzyć rozmiar balustrady i wyciąć siatkę odpowiednią do potrzeb. Następnie przyklej siatkę na całej długości poręczy, zaczynając od podłogi i na wysokości co najmniej 50 cm. W ten sposób zwierzę będzie mogło nadal patrzeć na zewnątrz i oglądać okolicę, ale bez żadnego ryzyka. W tym przypadku zaleca się przymocowanie siatki do poręczy, pozostawiając ją dobrze napiętą: w tym celu należy użyć opasek kablowych, blokując w szczególności boki i podstawę siatki. Teraz weź płytę poliwęglanową i umieść ją w taki sposób, aby zachodziła na siatkę co najmniej 10 cm i pamiętaj, aby zachodziła na balustradę co najmniej 20 cm. Za pomocą markera permanentnego zaznacz punkty, w których należy wywiercić otwory w panelu: umożliwi to przełożenie opasek kablowych przez odpowiednie szczeliny. Następnie wywierć otwory za pomocą wiertarki i umieść konstrukcję z powrotem na balustradzie tarasu, mocując ją za pomocą opasek kablowych. Należy bardzo uważać, aby nie pozostawić żadnych szczelin po bokach, aby nie pozostawić drogi ucieczki: z czasem przestrzenie te mogą się poszerzyć, czyniąc resztę konstrukcji bezużyteczną. Jeśli okaże się to konieczne, na przykład dlatego, że zwierzę ma tendencję do nadgryzania konstrukcji, należy ją wzmocnić dodatkowymi opaskami kablowymi. Inną dobrą alternatywą jest zakup przezroczystej siatki, wykonanej specjalnie z myślą o kotach lub innych zwierzętach domowych. Tego typu konstrukcje są dość łatwe w montażu, a przede wszystkim charakteryzują się bardzo wysokim poziomem wytrzymałości, między innymi dlatego, że często są przeznaczone dla dużych psów. Można je zazwyczaj znaleźć w sklepach zoologicznych lub sklepach dla majsterkowiczów i zawierają materiały do mocowania. Co więcej, wydatki na nie nie są wcale wygórowane. W takim przypadku trzeba będzie rozciągnąć siatkę, aby oczka były kwadratowe, ale nie za bardzo. Uniemożliwi to wspinanie się po nim. Na koniec należy przyciąć siatkę nożycami, w zależności od wymaganego rozmiaru.

Zobacz również: osiatkowanie balkonu Warszawa.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.