Makijaż permanentny brwi

Medycyna estetyczna to co raz bardziej popularna forma poprawy swojego wizerunku i jakości życia. Oferuje wiele zabiegów, które są wykonywane nowoczesnymi technikami, a specjaliści potrafią dobrać odpowiedni do rodzaju skóry i potrzeb klienta. Wśród oferowanych i tych najbardziej pożądanych są m.in botoks, wolumetria twarzy, lifting, mezoterapia oraz makijaż permanentny brwi czy ust. Jaki zabieg warto rozważyć? Co wpłynie na jakość życia i zdecydowanie je podniesie?

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Ten rodzaj upiększania siebie jest idealny dla wszystkich, którzy nie chcą poświęcać codziennie czasu na malowanie brwi, a jednocześnie muszą ponieważ ich naturalne są rzadkie i kiepsko wyglądają. Zabieg polega na zagęszczeniu naturalnych brwi i podniesieniu kształtu, aby były idealnie dopasowane do całej twarzy. Cena takiego zabiegu waha się pomiędzy 500 a nawet 1200zł. Wszystko zależy od salonu i przede wszystkim metody na jaką się zdecydujemy. Jak wygląda? Wykonuje się go za pomocą sterylnej igły i wtłacza się barwnik pod skórę. Najczęściej, aby zabieg był w 100% bezbolesny używa się lidokainy, która miejscowo znieczula.

Metody makijażu permanentnego brwi

Do wyboru jest kilka opcji. Wszystko zależy jakie brwi posiadamy i jaki efekt chcemy uzyskać. Specjalista dobierze odpowiednią metodę, aby efekt był zadowalający w 100%. Do wyboru są metody:

  • piórkowa (microblanding), jest to najbardziej popularna metoda i tutaj zamiast igły używa się specjalnego nożyka, który delikatnie nacina naskórek, a potem wtłacza się tam barwnik, który będzie imitował prawdziwy włos. Jedyny minus to trwałość, ponieważ ze wszystkich metod ta jest najmniej trwała,
  • ombre, czyli cieniowanie. Jest to rozproszenie koloru, który od wewnątrz jest delikatny, by na środku i w zewnętrznej stronie być coraz mocniejszy i podkreślać brwi oraz ich kształt,
  • pudrowa, tą metodą wykonuje się z pomocą jednorazowych igieł, najpierw tworzy się kształt, by później wypełnić go barwnikiem,
  • cienia, metoda, która pozwala uzyskać pożądany kształt i kolor, polecana dla osób lubiących na co dzień mocniejszy makijaż. Efekt jest podobny do nałożenia henny.

Makijaż permanentny brwi to zabieg, który ułatwi nam codzienny makijaż. Efekt utrzymuje się nawet do 2 lat. Należy pamiętać, że zaraz po wykonaniu brwi, będą one miały mocniejszy kolor, a po kilku tygodniach zalecana jest poprawka, aby były idealnie dopigmentowane. Jest kilka przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu (np. cukrzyca czy łuszczyc), jednak wywiad, który przeprowadzi specjalista da konkretne informacje i wytłumaczy wszystko od początku oraz zdecyduje czy w naszym przypadku nie ma żadnych przeciwwskazań.

Zobacz: brwi permanentne.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.