Wycieczka do Odessy czy tylko plażowanie?

Odessa to nie tylko morska perła Ukrainy, ponieważ historia regionu czyni ją wyjątkowym ośrodkiem kulturalnym. Opowiemy Ci o najciekawszych miejscach turystycznych w Odessie, które na pewno nie pozostawią Cię obojętnym Odessa to wyjątkowe miasto o wyjątkowej historii, kulturze i atmosferze. Większość ludzi kojarzy ten region jako centrum rekreacji plażowej na Ukrainie, ale my udowodnimy Ci, że Odessa to wyjątkowe miejsce dla turystyki miejskiej, gdzie każdy znajdzie coś ciekawego, a czasem nawet oszałamiającego. Swoją drogą turyści zagraniczni planując wyjazd na Ukrainę najczęściej jako pierwszy cel podróży wybierają Odessę. Co jest powodem takiej popularności wycieczek do Odessy? Być może fakt, że można tu doskonale wyważyć aktywny i pasywny wypoczynek.

Pierwszy raz w Odessie: zapoznanie się z kultowymi miejscami miasta

Jeżeli przyjechałeś  na wycieczkę do Odessy po raz pierwszy, polecamy rozpocząć poznawanie koloru miasta wybierając na przechadzkę krajoznawczą. Aby wchłonąć atmosferę Odessy i dokładnie zrozumieć, na czym polega jej wyjątkowość, trzeba najpierw zobaczyć najbardziej charakterystyczne miejsca, które trafnie opisują charakter i nastrój miasta. Gwarantujemy jednak, że nie usłyszycie banalnego „spójrz w lewo, spójrz w prawo”, pójdziemy inną, ciekawą drogą. Z nami zobaczysz prawdziwą i oryginalną Odessę. Ta wycieczka do Odessy to prawdziwy uczta do wszystkich zmysłów.  Jedną z głównych atrakcji Odessy jest jej architektura. To prawie jedyne miasto na Ukrainie, które harmonijnie łączy około 10 stylów architektonicznych, w tym klasycyzm, imperium, konstruktywizm, barok, a nawet nowoczesną architekturę technologiczną. Ale żadna historia nie jest w stanie oddać prawdziwej wyjątkowości zespołu architektonicznego miasta. Dlatego lepiej nie tracić czasu i zobaczyć cud architektury na własne oczy.

Odeski Teatr Opery i Baletu,świątynie i tolerancja

Miłośnikom rekreacji kulturalnej i edukacyjnej oferujemy wycieczkę po literackiej Odessie. Zapewniamy jednak, że nie będzie nudno! Bo trudno w Odessie znaleźć chociaż jedną ulicę czy zaułek, który nie kojarzyłby się z nazwiskiem wybitnego klasyka literatury światowej. Niedopuszczalnym błędem byłoby nie powiedzieć, że Odessa jest jednym z najbardziej tolerancyjnych regionów Ukrainy. Przecież to tutaj przedstawiciele ponad stu różnych wyznań żyją w całkowitym pokoju i wzajemnym zrozumieniu. W Odessie historia najstarszej religii żydowskiej i najmłodszej – islamskiej, harmonijnie się ze sobą splatają. A dziś jest to jedno z najbardziej wyjątkowych zjawisk na świecie. Zatem zwiedzanie świątyń odeskich to nie tylko zapoznanie się z zabytkami sakralnymi, to zanurzenie w świecie, w którym kultury różnych narodów stały się nierozłącznym uzupełnieniem.

Kolor i kontrast Odessy

Wycieczka do Odessy to możliwość poznać specyfikę turystycznych atrakcji. Przecież Odessa to właśnie miasto, które nie tylko połączyło wyjątkową historię kulturalną i architektoniczną, ale także zachowało autentyczny smak, w którym każdy może się zanurzyć. Miłośnicy dramatów gangsterskich i humoru mogą więc zanurzyć się w kryminalnej Odessie. Należy pamiętać, że żadne miasto na Ukrainie nie skupiało tak dużej liczby znanych władz kryminalnych. Na przykład znani i zapamiętani osoby z przestępczego podwórka to  Sonia Złote Pióro, Mushce Yaponchik czy Benyi Kryku. I tak, wszystkie są bezpośrednio związane z Odessą. Podczas wycieczki poznacie wyjątkowe historie bandytów o światowej sławie i na własne oczy zobaczycie sekrety, jakie skrywali. Nie interesują Cię kryminały? Cóż, chyba nie jest tajemnicą, że Odesa to także żydowska stolica Ukrainy. Przecież to tutaj w ciągu pierwszych 150 lat istnienia wielonarodowej Odessy ponad jedną trzecią miejscowej ludności stanowili Żydzi. A najważniejsze, że miastu udało się zachować ten autentyczny charakter i atmosferę. A już dziś możesz zanurzyć się z nami w żydowskiej Odessie.

Targ muzeum, tu kupisz dosłownie wszystko!

Kolejnym wyrazistym przedstawicielem barwy Odessy są targi. Tak, nie słyszałeś, to byli oni. Privoz, Stary Rynek, Nowy Bazar i inne rynki to wyjątkowe miejsca, które zachowały ducha, nastrój i charakter prawdziwej oryginalnej Odessy. Tylko podczas zwiedzania Odeski Targi będzie można naprawdę poczuć i zrozumieć, dlaczego obraz miasta na całym świecie ukształtował się dokładnie w takiej postaci, jaką znamy dzisiaj. Wycieczka do Odessy nie będzie kompletna jeśli nie zobaczysz słynnego targu „Pryvoz”.  Jeśli jednak to Ci nie wystarczy, mamy atut w rękawie. Ale ostrzegamy, że nasza oferta to nie tylko banalna wycieczka. To zanurzenie się w tajemnicy, która nie pozostawi nikogo obojętnym. Dlaczego? Czy widziałeś kiedyś podziemne jeziora zamieszkane przez maleńkie żywe stworzenia, które do niedawna były nieznane współczesnej biologii? Czy byłeś kiedyś w podziemnym bunkrze czwartego poziomu zimnej wojny? NIE? W takim razie katakumby odeskie są właśnie tym, czego potrzebujesz. Ale nie ujawnimy wszystkich atutów na raz, podczas wycieczki będziesz zszokowany jeszcze wiele razy.

Wycieczka do odeskich katakumb

Odessa jest więc naprawdę wyjątkowym miastem, które nie pozostawi obojętnym żadnego turysty. Jego kontrast i oryginalność będą w stanie zaskoczyć najbardziej zagorzałego podróżnika! Wycieczka do Odessy nie może odbyć się bez spaceru po podziemnym mieście. Katakumby to metropolia, miejsce tak wyjątkowe i tajemnicze,że nie ma obawy na nudę podczas wycieczki. Zakamarki, niezbadane korytarze i wiele ciekawych historii z nimi związanych zainteresują nawet najbardziej wybrednego turystę.

Przypomnijmy, że nawet w warunkach współczesnych realiów atrakcyjność malowniczych krajobrazów Ukrainy nadal przyciąga zagranicznych turystów. Odessa to wspaniałe miejsce na odpoczynek. Nie tylko aktywnego wypoczynku, ale i relaksu na przepięknych plażach.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.