Owijarki do palet

Owijarki do palet są rodzajem urządzeń z jakich korzysta się w celu dokładnego owinięcia dużego i małego ładunuku używajac do tego celu foli stretch. Proces owijania najczęściej przebiega z zastosowaniem jednego z dwóch sposobów: foliowanie stretchem przy użyciu stołka obrotowego, oraz owijanie danego towaru podczas, gdy obracany jest wózek z materiałem do foliowania. Wybór metody oraz jej skuteczność uzależnione są głównie od jakości owijarki z jakiej dane osoby korzystają. Dodatkowo będziemy w stanie zagwarantować każdemu ładunkowi ustalony przez firmę poziom bezpieczeństwa.

Owijarkę do palet możemy zakupić w formie zarówno do pracy z operatorem jak i z łatwością ustawimy ją przy automatycznej lini pakującej. Również w nuektórych sytuacjach jesteśmy w stanie tak zaprogramować całość, że owa maszyna będzie pracować bezobsługowo nawet 24h na dobę w zależności od zapotrzebowania.

Owijarki do palet wyposażone są następujące funkcje takie jak:

Ważenie ładunku po i przed owinięciem
Liczenie ładunków, które są już owinięte
Kontrola maszyny przy użyciu kontrolera, pilota
Automatyczne mocowanie folii,
Przywiązywanie ładunku do palety za pomocą foli, którą owijamy całość
Możliwość skorzystania z falowników w celu dostosowania prędkości owijania, a także podnoszenia i opadania wózka
Rampa podjazdowa lub rampa do mocowania owijarki do palet  znajduje się we wnęce
Dostęp do zewnętrznego pulpitu do sterowania
Dostęp do automatycznych przenośników rolkowych
Większe konstrukcje w przypadku styczności z ponadwymiarowymi ładunkami

Zalety

Jesteśmy w stanie zwiększyć wydajność oraz produktywność danego przedsiębiorstwa. Mając owijarkę jesteśmy w stanie sprawić, że efektywność pakowania znacząco wzrasta. Wersje bezobsługowe mogą pracować 24 h na dobę jednak musimy pamiętać o regularnej kontroli tak by nie doszło do usterki mechanicznej. Korzysta się z nich najczęściej w magazynach, na halach produkcyjnych oraz w punktach wysyłkowych. Praca w momencie kiedy decydujemy się na owe rozwiązanie przebiega szybciej co równoznaczne jest ze wzrostem wydajności. W wyniku czego wzrasta obród na produkcji, a także rośnie konkurencyjność na rynku. Dodatkowo warto zaznaczyć, że z niektórych urządzeń da się korzystać w przypadku styczności z ujemnymi temperaturami. Średnica talerza owijarki i wysokość masztu dostosowywane są do wymiarów pakowanych produktów.
Dzięki czemu w łatwym sposób wypracujemy oszczędność finansową. W niektórych przypadkach automatyka może źle wpłynąć na wykonywane procesy, gdyż człowiek mając kontrolę nad całością jest w stanie wyeliminować ryzyko wystąpienia błędu w trakcie owijania ładunku. Mimo wszystko ludzkie ręce nie są w stanie owinąć palety w tak precyzyjny sposób jak zrobi to za nas owijarka, gdyż dzięki automatyzacji proces owijania dostosujemy do konkretnych potrzeb. Również dany pracownik nigdy nie osiągnie takiej prędkości owijania jak maszyna, a także przysłowiowemu robotowi nie musimy wypłacać co miesięcznej pensji co wiąże się z dodatkowymi oszczędnościami. Czasami zdarza się też tak, że jak owiniemy daną paletę to folia nie jest odpowiednio naciągnięta owijarka rozciąga dany materiał nawet do 400%.

Obsługiwane są intuicyjnie na panelu LCD. Na koniec na uwagę zasługuje możliwość programowania i zapisywania złożonych ustawień, które konfiguruje się ponad 30 min dlatego opcja przywrócenia po awarii zapisanych ustawień to bardzo ważny aspekt. Ładunek, który owijamy za pomocą maszyny możemy korzystając z niej zabezpieczyć go przed wodą oraz ewentualnymi pyłami.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.