Dlaczego i w jaki sposób warto czyścić instalacje c.o. ?

Poznaj sposób, który pozwoli odzyskać 20% ciepła instalacji centralnego ogrzewania. Jeśli chcemy zachować dobrą jakość wody w instalacjach c.o., warto rozważyć ich czyszczenie za pomocą preparatów chemicznych. Ta wciąż mało znana w Polsce metoda może przyczynić się do znacznej i zaskakującej poprawy wydajności instalacji. Czyszczenie takie sprawdzi się przy układach ogrzewania podłogowego i instalacjach grzejnikowych wymagających odszlamienia. To jednak nie wszystko, bo również płukanie kotłów i instalacji centralnego ogrzewania nie będą kłopotem osób pracujących z użyciem tej metody. Z oferty czyszczenia chemicznego mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy prowadzą hotele, pensjonaty, zakłady produkcji. Metoda ta przeznaczona jest też do stosowania w mieszkaniach prywatnych i domach jednorodzinnych. Za pomocą czyszczenia chemicznego możemy usunąć osady, kamień kotłowy i różne szkodliwe związki chemiczne. Systematyczne czyszczenie instalacji gwarantuje jej pełną wydajność i utrzymuje w dobrej formie. Niweluje też problem niedogrzanego pomieszczenia. Usuwa szumy bywające efektem zamulonej instalacji.

Jakie jeszcze korzyści daje ta metoda?

Pozwala przywrócić nawet 99% sprawności instalacjom grzejnikowym. Płukanie ogrzewania podłogowego pozwala na wyeliminowanie zimnych elementów podłogi. Kamień, wapno, rdza osadzające się na wymienniku osłabiają wydajność instalacji wodnych. Twarde osady mineralne powodują występowanie kamienia w instalacjach c.o. Jest to konsekwencja używania wody z sieci wodociągowej. Nie jest ona uzdatniona do napełniania instalacji i może powodować występowania kamienia w rurach. Warto nadmienić, że instalacje wodne, które nie są regularnie czyszczone mogą być też siedziskiem rozmaitych bakterii i grzybów. Warto zadbać o ich usunięcie, bo zbierający biofilm, nie wpływa pozytywnie na na stan instalacji. Jeśli zbierze się go duża ilość, czasem konieczna staje się wymiana elementów instalacji, ponieważ ulega ona trwałemu zniszczeniu. Bardziej szczegółowy opis metody czyszczenia i odszlamiania można znaleźć na stronie https://czyszczenieogrzewania.pl czyszczenie instalacji Usługa wykonywana jest przy pomocy pompy Powerflow Flushing. Jej właściwością jest stosowanie bardzo silnego strumienia wody. Umożliwia to szybkie i dokładne pozbycie się wszystkich zanieczyszczeń. Po wykonaniu usługi zaleca się montaż specjalistycznych filtrów magnetycznych, które zabezpieczają instalację przed kontaktem z zanieczyszczoną wodą i pozwalają zachować ją w znakomitej formie na długi czas.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.